Останні Новини та події

Повідомлення про проведення відкритого обговорення

2021-09-14

Обгрунтування щодо необхідності зміни тарифів по ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» на 2021 рік.

ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» у відповідності до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та «Правил здійснення ліцензованих видів діяльності» (затверджених НКРЕКП) є ліцензіатом з виробництва електричної енергії, виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях.

Починаючи з 20 травня 2021 року, Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо завершення дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, яке визначало умови постачання природного газу та його оплату підприємствами сфери теплопостачання. Станом на сьогодні, підприємство повністю перейшло на ринкові умови придбання природного газу шляхом вільного вибору постачальника газу та укладення з ним договору, відповідно до умов та положень, передбачених Правилами постачання природного газу, затверджених регуляторними актами НКРЕКП. Однак, на ринку природного газу спостерігається тенденція щодо підвищення цін на природний газ та його транспортування. При встановлені тарифів на виробництво теплової енергії на 2021 рік для ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» врахована ціна на природний газ, що визначалась у відповідності до чинної редакції Положення «Про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, а саме на рівня 6102,66 грн./тис.м3 (без ПДВ) без урахування тарифів на транспортування та розподіл природного газу.

З метою належної підготовки до осінньо-зимового періоду 2021/2022 року, відповідно до розпорядження КМУ від 09.06.2021 року №586-р, підприємство ініціює зміну/встановлення шляхом коригування, відповідно до 4.11 «Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках», затвердженої Постановою НКРЕКП від 01.08.2017 року № 991, тарифів на виробництво теплової енергії на 2021 рік за фактором підвищення ціни на природний газ та тарифів на його транспортування. З врахуванням нововведень та виходячи із рекомендацій НКРЕКП відповідно листа від 29.06.2021 року №7684/17.3.4/7-21 ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» проведено розрахунки щодо зміни/встановлення шляхом коригування тарифів на виробництво теплової енергії на 2021 рік.

          У відповідності з чинними нормативними документами динаміка тарифів на виробництво теплової енергії для ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» на 2021 рік є наступною:

Категорія споживачів

Діючі тарифи, грн/Гкал

Розрахункові тарифи, грн/Гкал

Відхилення,%

населення

1 367,36

1 403,94

2,67

бюджетні установи

1 401,59

2 218,75

58,30

інші споживачі

1 399,03

2 213,62

58,22

 

Необхідність встановлення нових тарифів на виробництво теплової енергії на 2021 рік забезпечить надійність та безперебійність теплозабезпечення споживачів міста Охтирка. Встановлення тарифів на виробництво теплової енергії на теплоелектроцентралі в режимі комбінованого виробництва носить проміжний характер. Реалізація теплової енергії для кінцевого споживача за цим тарифом не відбувається, а є однією із складових тарифу на теплову енергію та на послуги з постачання теплової енергії й постачання гарячої води у разі його перегляду та затвердження виконавчим комітетом Охтирської міської ради. Зауваження та пропозиції по суті питань, що пропонуються до слухання, від фізичних, юридичних осіб та їхніх об‘єднань приймаються протягом 10 календарних днів з моменту публікації на адресу: 42704, місто Охтирка, вулиця Снайпера, 13 або електронною поштою: http://ohtirskatec@gmail.com. Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотнього зв’язку.