Останні Новини та події

ІНФОРМАЦІЯ

щодо діяльності ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» (Охтирська ТЕЦ)

 

          Охтирська ТЕЦ  здана в експлуатацію 31 грудня 1959 року в складі РЕУ «Харківенерго». Встановлена електрична потужність Охтирської ТЕЦ – 12 750 кВт/год  та теплова потужність – 225,9 Гкал/год.

 

Основним завданням підприємства є виробництво електричної та теплової енергії.

         На Охтирській ТЕЦ  встановлене наступне обладнання:

  • три енергетичних котла типу ТС-35У виробництва Білгородського котельного заводу продуктивністю по 50т пари/год кожний з параметрами : Р = 39 тс/см2,  Т = 440 ºС,  працюючих на природному газі;
  • два турбогенератори типу АТ-6 та АП-6 виробництва Калужського турбінного заводу з генераторами типу Т-2-6-2 потужністю 6000 кВт кожний, виробництва заводу «Електросила»;
  • два водогрійних котла типу КВ-ГМ-50 виробництва Дорогобужского котельного заводу продуктивністю по 50Гкал/год кожний, працюючих на природному газі;
  • електрична підстанція з відкритим розподільчим пристроєм ВРП-110/35кВ та комплектним розподільчим пристроєм КРП-10кВ.

         Схема електричних з'єднань ТЕЦ виконана через розподільний пристрій напругою 6, 10, 35 і 110 кВ в 2секційному виконанні з міжсекційними вимикачами. Через ВРП-35 здійснюється зв'язок ТЕЦ з енергосистемою за допомогою триобмоткових трансформаторів зв'язку 11Т і 12Т типу  ТДТН 40000/110 - 67У1 потужністю 40 МВА кожний напругою 110/35/10 кВ. До ВРП-35 кВ приєднані ЛЕП 35 кВ прилеглих споживачів. На лінії 35 кВ встановлені два трансформатори типу  ТМН-6300/35-У1. КРУ 10 кВ живиться від трансформаторів зв'язку через струмообмежуючі реактори, до КРУ підключені споживачі міста.

 

Основне паливо – природний газ, резервне – топковий мазут.

Для газопостачання  Охтирської ТЕЦ  в 1992 році був прокладений новий газопровід від КРП підприємства НГВУ «Охтирканафтогаз» Ду-400мм, довжиною 1,9км з пропускною здатністю 12,5·103м3/год.

Для використання топкового мазуту, як резервного палива, на Охтирській ТЕЦ в 1986 році побудовано мазутне господарство з залізничним приймальним пристроєм на 5 залізничних цистерн та двома баками зберігання мазуту ємністю 2000м3 кожний.

 

Охтирська ТЕЦ є єдиним постачальником теплової енергії, гарячого водопостачання для населення, бюджетних установ та інших організацій міста Охтирка.

 

Транспортування теплової енергії від Охтирської ТЕЦ ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» до споживачів м. Охтирки (населення, бюджетні установи, підприємства, інші) відбувається магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами згідно з Схемою теплових мереж м. Охтирки. Загальна протяжність теплових мереж міста складає 56 427 м у двотрубному вимірі підземної та надземної прокладки діаметрами від Ду-600мм до Ду-50мм.

На колекторній частині теплових мереж розташовано 127 магістральних камер, в яких встановлена запірно-регулююча арматура, сальникові компенсатори, нерухомі та рухомі опори, дренажні засувки тощо. Стінки камер побудовані із цегли та бетонних блоків. Перекриття камер виконано залізобетонними плитами.

            

Організація обліку теплової енергії, яка відпускається в теплові мережі для її транспортування та постачання споживачам здійснюється приладами обліку теплової енергії, які встановлені на подавальному та зворотньому трубопроводах в головному корпусі Охтирської ТЕЦ.

 

Працівниками Охтирської ТЕЦ ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» проводиться постійна робота по виявленню проблемних та зношених дільниць трубопроводів теплових мереж та усуненню виявлених пошкоджень з локальною заміною зношених трубопроводів.

В зв’язку зі значною зношеністю трубопроводів теплових мереж на протязі довгострокової експлуатації (більше 30 років) та майже повною  зношеністю теплової ізоляції на теплових мережах, що призводе до значних теплових втрат, підприємство виконує заміну ділянок зношених трубопроводів на сучасні попередньоізольовані з метою досягнення значної економії паливно-енергетичних ресурсів.