Останні Новини та події

Енергоефективність

Як перетворити свій будинок в енергоефективний ?

Енергоефективність будинку – іншими словами це економія ресурсів і зниження фінансових витрат на енергоспоживання.

Існує достатня кількість способів, які дозволяють знизити енерговитрати і зберегти сімейний бюджет. Одні способи можуть затребувати серйозних інвестицій, інші ж обійдуться набагато дешевше. Розглянемо основні рекомендації та практичні поради перетворення вашого будинку в енергоефективний. Але не ставте досягнення такої енергоефективності на перше місце, – всі рішення повинні призводити лише до комфортного проживання в будинку.

Для початку визначимо основні місця втрати тепла, на які слід звернути більше уваги.

Отже, втрати тепла в різних місцях складають:

Стіни – до 70%

Вікна – до 25%

Покрівля – до 25%

Двері та вентиляція – до 15%

Як ми бачимо з таблиці – основна увага спочатку має бути спрямоване на стіни, оскільки через стіни з дому може йти від 25% до 70% тепла. Знизити втрати тепла через стіни допоможе їх зовнішнє і внутрішнє утеплення. Також, за можливості, використовуйте матеріали з високим показником опору теплопередачі. Наприклад, цегла краще чинить опір теплопередачі, ніж залізобетонні панелі, а газобетон – краще, ніж цегла.Якісна теплоізоляція стін може значно скоротити тепловтрати. Влітку така ізоляція буде перешкоджати зайвому прогріванню будинку, а взимку збереже тепло.

Потім, за важливістю, йдуть вікна, у яких опір теплопередачі в два-три рази менше, ніж у стін.

  • заміна старих дерев’яних вікон на нові склопакети здатна знизити тепловтрати. У склопакетів опір теплопередачі, такий як у цегляної стіни товщиною 50 см!
  • якщо у вас старі вікна – заклейте щілини у вікнах, – елементарна теплоізоляція допоможе підвищити температуру в квартирі на 4-5°С.
  • враховуйте площу скління та конфігурацію вікон. Чим більше площа скління – тим більше теплопровідність і, відповідно, втрати тепла.
  • використовуй жалюзі (або короткі штори) – так ви скоротите втрати тепла на 8-10%, яке виходить через скло.

Втрати тепла через покрівлю можуть досягати 25% і навіть більше. Приділіть особливу увагу утепленню горища та покрівлі, щоб мінімізувати такі втрати.

Також подбайте про те, щоб вхідні двері були утеплені і не допускали протягів.

Вентиляція здатна забезпечити нормальний повітрообмін і надходження в будинок свіжого повітря. Але вона, також, може бути причиною і значних втрат тепла. Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами, що дозволить підвищити температуру на 3-4°С в зимовий період.

не закривайте батареї шторами, вони зменшують тепловіддачу на 8-10%.

Оптимальна температура для здоров’я людини -18 градусів. Лікарі стверджують, що сон в прохолодному приміщенні корисніше. А при перегріванні збільшується ризик простудних захворювань.

 

На сьогодні в Україні діє одна Державна програма, яка спрямована на стимулювання впровадження енергоефективних заходів населенням.

 

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;

40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу "теплих"  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПРИВАТБАНК, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

 

Докладніше про державну підтримку з енергозбереження можна ознайомитися на сайті

Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України